Hakkımızda

Hakkımızda

Vizsla Irk Derneği Web Sayfasına Hoşgeldiniz...

Derneğimiz, Vizsla Köpeğinin, kabul edilmiş standartları dahilinde gelişimine katkıda bulunmak, bilinçli üretimini desteklemek. Vizsla Köpeği ırkını kayıt altına almak ve üretilen köpeklere soy takibini sağlamak ve bu amaçla organizasyonlar oluşturmak, Vizsla ırkına gönül verenleri   bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacı ile kurulmuştur. Derneğimiz; Vizsla Köpeğinin ırk standartlarına göre üretilmesi, eğitilmesi, standartlarının yükseltilmesi, arama, kurtarma, terör, narkotik vb. alanlarda kullanımının sağlanması, aynı zamanda show için bakmak isteyenler için    yarışma veya etkinliklerle ülkemizin yurt içinde ve dışında temsil edilmesinin gerçekleşmesi, yurt içinde bu konuda çeşitli eğitimlerin düzenlenmesi ve bu konuda etkin uluslararası kişilerin ülkemize davet edilmesi amacı ile kurulmuştur.

Derneğimiz ayrıca Dünyada, Federation Cynologique İnternationale (FCI) adı ile, ülkemizde de Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) olarak faaliyet gösteren Dünyadaki En büyük Köpek Irkları Kuruluşuna   aday üyedir.

Bu üyelikle, şu ana kadar Türkiye’de Vizsla   Köpeğinin kalitesini artırmak, doğru üretimini sağlamak ve Vizsla Köpeği severlere doğru bilgi vermek üzere kurulmuş, faaliyet gösteren bilimsel ve doğru metodlarla çalışan, yaptığı yarışmaları yurt içinde kabul gören tek dernektir. Irk garantisi için soy kütüğü takibi yaparak, bilinçli ve doğru üretimi destekleyerek şecereli köpek üretimini sağlamak derneğimizin en hassas olduğu nokta olup, dernek   bünyesinde, Vizsla   Köpeğine ilgi duyanlara yardımı ve bilgi vermeyi amaç edinmiştir.

Soy kütüğü takibi yaparak, bilinçli ve doğru üretimi destekleyerek şecereli köpek üretimini sağlamak derneğimizin en hassas olduğu nokta olup, KIF bünyesinde, Vizsla ilgi duyanlara yardımı ve bilgi vermeyi amaç edinmiştir.

Tüm Vizsla Köpeği sevenleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Dernek tüzüğü ve yönetmelikler ışığında, belli kuralları yerine getirerek, derneğimize üye olabilir tüm etkinliklerimize katılabilirsiniz.

 

** Vizsla Irk Derneği Yönetim Kurulu **